SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
Aktualności
15 października 2020 r. Dzień Białej Laski
Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille'a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus po raz kolejny zaprosili naszą szkołę do udziału w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski " Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie "
12 października 2020 r. Moda dwudziestolecia międzywojennego
Uczniowie klasy VI poznali modę damską i męską okresu dwudziestolecia międzywojennego, czyli czasów prababć i pradziadków, którzy żyli w czasie, gdy Polska odzyskała niepodległość po latach zaborów. Obejrzeli wystawę zdjęć i prezentację multimedialą.
Były to lata, w których kobiety coraz chętniej sięgały po spodnie i suknie do kolan. Zaczęły dbać o swoją wygodę, ale również nie zapomniały o uroku
...
9 października 2020 r. Historyczny piknik rodzinny
Za nami kulminacyjny punkt zadania "Przez patriotyzm, ku wolności" realizowanego przez Stowarzyszenie "Przyjaciele Wronia" we współpracy ze Szkołą Podstawową w Zieleniu i Gminną Biblioteką Publiczną w Pływaczewie dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej".
W naszej szkole odbył się, długo wyczekiwany przez wszystkich, historyczny piknik rodzinny.
8 października 2020 r. Pierwsze spotkanie na Meet
Uczniowie klasy IV po raz pierwszy spotkali się na Meet. Poznali zasady współpracy podczas zdalnych spotkań i lekcji w Classroom. Dużą frajdę sprawiła uczniom możliwość wideokonferencji z kolegami i koleżankami. Czwartoklasiści doskonale poradzili sobie z obsługą Meet i rozwiązywaniem zadań podczas wirtualnej lekcji.
6 października 2020 r. Wystawa wojna polsko-bolszewicka na Kujawach i Pomorzu
Uczniowie klas VII i VII mieli okazję obejrzeć wystawę "Wojna polsko-bolszewicka na Kujawach i Pomorzu". Wystawa została udostępniona Gminnej Bibliotece Publicznej w Pływaczewie przez Instytut Pamięci Narodowej.
Uczniowiedowiedzieli się, że walki podczas wojny 1920 roku toczyły się również w najbliższej okolicy - pod Brodnicą, Lipnicą i Kowalewem Pomorskim.
6 października 2020 r. Mali budowniczowie
Uczniowie klasy IV na zajęciach z techniki wykonywali makiety domków. Najpierw zapoznali się z instrukcją, aby dobrze zaplanować pracę. Następnie wycinali i zaginali elementy z kartonu. Nieco trudności sprawiło uczniom sklejenie wszystkich części, jednak na koniec wszyscy mogli poczuć dumę, patrząc na efekty swojej pracy.
2 października 2020 r. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Po raz kolejny uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Podczas X edycji, nasi uczniowie sami powtórzyli tabliczkę mnożenia, najpierw grali w "Ja mam ..., kto ma...?, potem zdawali test na egzaminatora. Po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów, sami mogli przeprowadzić egzamin z tabliczki mnożenia dla swoich rodzicó lub rodzeństwa. Okazuje się, że większość uczniów i dorosłych świetnie zna tabliczkę mnożenia.
1 października 2020 r. Kodowanie na matematyce
Szóstoklasiści z mapą wyruszyli w podróż w poszukiwaniu skarbów. Rozwiązywali zadania z wykorzystaniem działań na liczbach całkowitych. Wyniki były podpowiedzią w którą stronę należy się udać, aby znaleźć miejsce ukrycia bogactw. Prawie wszystkie grupy doskonale poradziły sobie z rozszyfrowaniem trasy i zdobyły skarb w postaci dobrej oceny :)
28 września 2020 r. Wycieczka do jednostki wojskowej
Uczniowie klas V i VI w piękny poniedziałkowy poranek udali się z wizytą do 8. Grudziądzkiego Batalionu Walki Radioelektronicznej. Podczas ciekawej wycieczki uczniowie zwiedzili izbę tracycji i park maszynowy. Pani podporucznik opowiedziała uczestnikom o historii szkoły kawalerii, której stulecie powstania właśnie jest obchodzone.
25 września 2020 r. Ruszyły zajęcia w CMI
Uczniowie klasy VI uczestniczą w zajęciach algorytmicznych i robotycznych w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, którego celem jest wzmocnienie u uczniów zainteresowania algorytmiką i programowaniem. Organizatorem CMI jest Politechnika Łódzka, a na naszym terenie współpracuje z nią Politechnika Gdańska.
25 września 2020 r. Posprzataliśmy Świat
"Plastik? Rezygnuję. Redukcję. Segreguję" pod takim hasłem odbyła się 27. edycja akcji Sprzątanie Świata. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami podczas godzin wychowawczych udali się na spacer, aby uprzątnąć ze śmieci i odpadków okolice szkoły. Okazało się, że śmieci było tak dużo, że czasami brakowało zebranych worków na śmieci.
24 września 2020 r. Mamy nowy Zarząd Samorządu Szkolnego
W minionym tygodniu odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali bardzo ciekawe plakaty wyborcze zawierające programy. Niektórzy z nich prowadzili nawet nieoficjalne wiece wyborcze podczas przerw.
23 września 2020 r. Pożegnanie lata
Zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pożegnanie Lata". Tego dnia na uczniów klas 0-3 czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Szczególnych wrażeń dostarczyło spotkanie ze strażakami, możliwość obejrzenia i wejścia do nowego wozu strażackiego. W trakcie rozmowy ze strażakami dzieci dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy.
16 września 2020 r. Międzynarodowy Dzień Kropki
Po raz drugi w naszej szkole uczniowie klas 0 - III 15 września obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Korytarz szkolny wypełnił się mnóstwem kolorowych kropek na ubraniach dzieci i nauczycieli. Podczas lekcji uczniowie obejrzeli film "The Dot" , którego bohaterką jest Vashti mała nieśmiała dziewczynka, która nie wierzyła w swoje możliwości.
14 i 21 września 2020 r. Lekcje muzealne online
W ramach projektu "Przez patriotyzm, ku wolności" uczniowie klasy VI, podczas lekcji muzealnej przeprowadzonej przez edukatorów Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku próbowali odpowiedzieć na pytania Kim jest historyk? Naukowcem czy detektywem? Na czym naprawdę polega praca historyka? Uczniowie poznawali różne rodzaje źródeł historycznych. Przeglądając pamiątki związane z Marszłkiem, starali się opisać życie dworku w Sulejówku.
Dokumenty szkoły
Szkoła Podstawowa
Kadra pedagogiczna
Osiągnięcia
Ważne terminy
Zasady oceniania
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Rekrutacja
Edukacja wczesnoszkolna
Stare kroniki szkolne
Pożółkłe fotografie
Historia Zielenia
Kontakt
Oferty pracy
Rozkład jazdy autobusów
Sport
Matematyka
Sekcja Karate
Ochrona danych
Pedagog i psycholg