SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
   
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
 

Rok szkolny 2017/2018

Duet - Małgorzata Góralska (VIb) i Wiktor Chmiel (VII) zajęli III miejsce w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej "Sakrosong '2017" w kategorii zespoły open, a Amelia Chmiel (VII) otrzymała specjalne wyróżnienie w konkursie plastycznym "Śladami budowli sakralnych". Organizatorem konkursów był Wąbrzeski Dom Kultury.

Drużyna dziewcząt klas gimnazjalnych zajęła II miejsce, a chłopców zwyciężyła w XV Memoriale Andrzeja Jaroszewskiego w Dębowej Łące.

Wiktor Chmiel (VII) zakwalifikował się do programu muzycznego "The Voice Kids".

Dawid Gutowski (IIIg) zdobył tytuł Mistrza Polski w biegu na 600 m w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski.

Rok szkolny 2016/2017

Dawid Gutowski (IIg) zdobył tytuł wicemistrza Województwa Kujawsko-pomorskiego w biegach na 300 m.

Julia Górecka (Ig) i Kamila Kosińska (IIIg) zdobyły I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Wiktor Chmiel (VI) zdobył wyróżnienie konkursu wokalnego w kategorii soliści ze szkół podstawowych w ramach Grudziądzkich Amatorskich Prezentacjach Artystycznych - GAPA 2017.

Amelia Chmiel (VI) otrzymała wyróżnienie specjalne konkursu plastycznego w ramach Grudziądzkich Amatorskich Prezentacjach Artystycznych - GAPA 2017.

Krzysztof Pyszko (VI) wygrał w swojej kategorii otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Karate Kyokushin w Gdańsku.

Julia Śmigielska (VI) i Julia Sułecka (VI) zajęły I miejsca w swoich kategoriach w konkurencji kata (pokaz form), w kategorii walka zawody wygrała Julia Śmiegielska, Julia Sułecka zajęła II miejce, a III miejsce wywalczył Krzysztof Pyszkoa w Mistrzostwach Juniorów PFKK Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Natalia Budniewska (Vb) zdobyła I miejsce w wojewódzkim konkursie "Palma Wielkanocna".

Drużyna Szkoły Podstawowej zdobyła I miejsce na etapie gminnym i powiatowym BRD.

Drużyna Gimnazjum zdobyła I miejsce na etapie gminnym i powiatowym BRD.

Dawid Gutowski (IIg) zdobył tytuł wicemistrza makroregionu pomorskiego w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych w biegu na 2000 m.

Julia Sułecka (VI) zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Karate Kyokushin w konkurencji kumite (walka) w kategorii dziewcząt 13 - 14 lat (>50) w Mistrzostwach Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Julia Śmigielska (VI) zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Karate Kyokushin w konkurencji kumite (walka) w kategorii dziewcząt 13 - 14 lat (<50) oraz IV miejsce w konkurencji kata w Mistrzostwach Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Wiktor Chmiel otrzymał nominację do 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2017.

Dawid Gutowski (IIg) uzyskał III lokatę na dystansie 2000 m w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Biegach Przełajowych.

Kamila Kosińska (IIIg) zajęła I miejsce w rejonie Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach: "Święty Jan Paweł II w województwie kujawsko-pomorskim.

Amelia Chmiel (VI) otrzymała wyróżnienie w w konkursie fotograficznym "Zimowe inspiracje" organizowanym przez Wąbrzeski Dom Kultury.

Dawid Gutowski (IIg) zdobył złoty medal w Halowych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego na dystansie 1000 m z bardzo dobrym rekordem życiowym 2:42"23, który jest pierwszym wynikiem w kraju w kat. U16.

Wiktor Chmiel (VI) zajął II miejsce w kategorii soliści lat 11 - 14 IX edycji konkursu "Rozśpiewane dzieciaki" - teksty Jacka Cygana i nie tylko... organizowanego przez WDK w Wąbrzeźnie.

Julia Krzemień (IIg) zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Na tropach sztuki".

Kacper Wilamowski (IIIg) zajął II miejsce, a Aleksandra Bobicz (III g) otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Mój czworonożny przyjaciel" organizowanym przez Wąbrzeski Dom Kultury.

Julia Śmigielska (VI) zajęła III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Karate Kyokushin w konkurencji kumite (walka).

Eryk Przybylski (IIIg) zajął III miejsce w konkursie fotograficznym "Polskie zapomniane cmentarze" organizowanym przez Wąbrzeski Dom Kultury.

Dawid Gutowski (IIg) zajął II miejsce w finale Wojewódzkiej Ligi Młodzików w biegu na 600 m.

Dawid Gutowski (IIg) zdobył brązowy medal w Lekkoatletycznych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 1000 m.

Dawid Gutowski (IIg) zajął I miejsce w ogólnopolskim finale w wielobojach lekkoatletycznych NESTLE CUP.

Rok szkolny 2015/2016

Drużyna Gimnazjum w składzie: Krzysztof Otręba (I), Kamila Kosińska (II) i Krzysztof Jabłoński (III) uzyskała II lokatę na V Powiatowym Konkursie Fizycznym pt. "Czas na zabawę z fizyką".

Wiktor Chmiel (V) zajął II miejsce w konkursie "Wygraj Szansę" przeprowadzonym w ramach Ogólnopolskiego Programu Dydaktyczno-Kulturowego "Trzeźwość na co dzień".

Reprezentacja Gimnazjum uzyskała II lokatę w etapie okręgowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i VI miejsce w etapie wojewódzkim.

Klasa V uzyskała piąty wynik wśród szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskim w Międzynarodowym Konkursie "Matematyka bez Granic" (II miejsce wśród klas V).

Wiktor Chmiel (V) zdobył Srebrną Gapę w kategorii solistów szkół podstawowych w Konfrontacjach muzycznych Grudziądzkich Amatorskich Prezentacji Artystycznych.

Drużyna Gimnazjum zwyciężyła w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Drużyna szkoły podstwowej i gimnazjum zdobyły I miesca w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W Mistrzostwach Juniorów Kyokushin Karate Województwa Kujawsko-Pomorskiego w konkurencji kata w kategorii dziewcząt do lat 12 I miejsce zdubyła Julia Śmigielska (V), a II lokatę uzyskała Julia Sułecka (V). W konkurencji kumite Natalia Dąbrowska (IVb), Wiktoria Król (IVa) oraz Krzysztof Pyszko (V) zajęli w swoich kategoriach IV miejsca. Natomiast Julia Sułecka (V) i Julia Śmiegielska - I miejsca.

Agata Mytlewska zajęła III lokatę w wojewódzkim etapie XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej wśród szkół podstawowych Agata Mytlewska (VI) zajęła I miejsce, Katarzyna Kosińska (VI) III miejsce, a wśród szkół gimnazjalnych Kamila Kosińska (II) II miejsce.

W gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej nasi uczniowie zdobyli następujące lokaty: Młodsza grupa wiekowa - szkoła podstawowa: 1 miejsce - Katarzyna Kosińska (VI), 2 miejsce - Agata Mytlewska (VI), 5 miejsce - Julia Śmigielska (V), Starsza, grupa wiekowa - gimnazjum 2 miejsce - Kamila Kosińska, 3 miejsce - Julia Krzemień (II), 4 miejsce - Damian Dybka (II).

W konkursie EKODZIEŁA w kategorii przedszkola II miejsce zdobył Dominik Stępniak, a w kategorii szkoły podstawowe III lokatę uzyskała Patrycja Bartkowska z klasy I.

Uczniowie Gimnazjum zajęli II miejsce w turnieju piłki siatkowej "Gram o zdrowie".

Kamila Kosińska (IIg) uzyskała II lokatę w etapie rejonowym WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO O WIELKICH POLAKACH z serii "Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach" - Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński na tle historii polskiego Kościoła w latach 1901 - 1981.

Dawid Gutowski (Ig) zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych w Białych Błotach.

Agata Mytlewska (VIsp) została finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce, a drużyna chłopców II miejsce w Mistrzostwach Powiatu szkół podstawowych w mini piłce siatkowej.

Drużyna dziewcząt w składzie Agata Sipak, Agata Mytlewska, Nikola Pawłowska, Julia Górecka, Dorota Milanik, Kasia Kosińska, Oliwia Rzepecka, Magda Wilk, Dominika Kozłowska zajęła II miejsce w gminnych Zawodach w Mini Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Ryńsku. W tych samych zawodach drużyna chłopców w składzie Dawid Lawrenc, Kacper Dziankowski, Bartek Piszczór, Jonasz Grzywacz, Sebastian Górski, Patryk Cisło, Kuba Tomkiewicz i Kuba Lewczyk również uplasowała się na II miejscu.

Dawid Gutowski (Ig) zajął II miejsce w Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Województwa Dzieci i Młodzików.

W VI Gminnym Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej - Myśliwiec 2015 II miejsce zajęła drużyna w składzie (Agata Mytlewska (VI), Nikola Pawłowska (VI), Julia Śmigielska (V), Agata Sipak (VI), Julia Sułecka (V), Katarzyna Kosińska (VI), Dorota Milanik (VI), Dominika Kozłowska (VI), I miejsce zdobyła drużyna chłopców w składzie Dawid Lawrenc (VI), Radosław Gutowski (VI), Michał Jastrzembski (VI), Bartosz Maśliński (V), Wiktor Chmiel (V), Jakub Lewczyk (VI), Kacper Dziankowski (VI) i Patryk Cisło (VI).

Dawid Gutowski (Ig) zwyciężył wraz z drużyną Vectry Włocławek w ogólnopolskim halowym finale zawodów "Lekkoatletyka dla Każdego" w Toruniu.

Agata Mytlewska (VI) zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratora Oświaty.

W konkursie recytatorskim "Maria Konopnicka - Dzieciom" organizowanym przez Wąbrzeski Dom Kultury w kategorii oddziałów przedszkolnych II miejsce zdobyła Martyna Krukowska, a wyróżnienie otrzymała Weronika Jaworska. Wśród uczniów klas I - III dwa pierwsze miejsca przypadły naszym uczennicom - Julii Gutowskiej (II) i Aleksandrze Jakóbczyk (III). Zwycięzcą w kategorii klas IV - VI został Wiktor Chmiel (V).

Drużyna w składzie Kamila Kosińska (IIg), Krzysztof Jabłoński (IIIg) i Krzysztof Otręba (Ig) zajęła II miejsce w II edycji gminnego konkursu historycznego "Przez wieki", który w tym roku odbywał się pod tytułem "Uśmiech Mony Lisy".

Julia Sułecka (V) zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Kyokushin Karate do lat 16 PFKK, a Julia Śmigielska (V), uzyskała IV lokatę.

Udział w etapach rejonowych wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
z przyrody: Julia Śmigielska (V), Krzysztof Pyszko (V), Julia Górecka (VI) i Agata Mytlewska (VI),
z języka polskiego Julia Górecka (VI),
z języka angielskiego Agata Mytlewska (VI).

Dawid Gutowski (Ig) zdobył brązowy medal w biegu na 600 m podczas Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Lekkiej Atletyce Młodzików oraz medal srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m.

Rok szkolny 2014/2015

Agata Mytlewska (Vsp) zajęła I miejsce w XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Historii Starożytnej i Mitologii "Nić Ariadny".

Julia Sułecka (IVsp) zajęła II miejsce w Mistrzostwach Juniorów KYOKUSHIN KARATE PFKK Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii KUMITE dziewcząt 11 - 12 lat +40 kg.

Julia Śmigielska (IVsp) zajęła I miejsce, Julia Górecka (Vsp) III miejsce a Weronika Kotuła (VIsp) otrzymała wyróżnienie w Konkursie Plastycznym "I Want to Visit English-Speaking Countries".

Julia Górecka (Vsp) zdobyła III miejsce, Marta Meka (IVsp) i Krzysztof Pyszko (IVsp) uzyskali wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów Powiatu Wąbrzeskiego.

Wiktor Chmiel (IVsp) otrzymał Złotą GAPĘ 2015 w kategorii szkoły podstawowe - solista w Grudziądzkich Amatorskich Prezentacjach Artystycznych.

Dawid Gutowski (VIsp) zdobył tytuł Mistrza Województwa Kujawsko-Pomorskiego dzieci w lekkiej atletyce.

Agata Janiszewska (I gim) zdobyła wyróżnienie w XII Gminnym Otwartym Konkursie Literacki, - poezja im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Rzeczy niepokój" w Czernikowie.

Drużyna szkoły podstawowej w składzie Nikola Pawłowska (V), Natalia Jankowska (VI), Karolina Jankowska (VI), Agata Mytlewska (V), Julia Krzemień (VI) oraz Weronika Kotuła (VI) zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wąbrzeskiego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. Indywidualnie Natalia Jankowska okazała się najlepszym zawodnikiem zawodów.

Drużyna szkoły podstawowej zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wąbrzeskiego w czwórboju lekkoatletycznym chłopców, indywidualnie I miejsce osiągnął Dawid Gutowski (VI).

W indywidualnych konkurencjach lekkoatletycznych Mistrzostwa Powiatu Wąbrzeskiego dla uczniów gimnazjum III miejsce zajęli Kamila Kosińska (I) i Szymon Chmiel (III) w pchnięciu kulą, Aleksandra Olszewska (III) w rzucie oszczepem. Tytuł Wicemistrza Powiatu wywalczyli Paulina Maślińska (III) w pchnięciu kulą i Damian Stępniak (II) w skoku w dal. Mistrzami Powiatu zostali Aleksandra Bobicz (I) w skoku w dal oraz Tomasz Kędzior (II) w pchnięciu kulą.

Nikola Grzywacz (VIsp) otrzymała wyróżnienie w etapie gminnym Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Obrona Cywilna Wokół Nas - Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo".

Drużyna w składzie Radosław Dybka (III gim), Szymon Chmiel (III gim) i Krzysztof Jabłoński zdobyła I miejsce w etapie powiatowym XXXVIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii gimnazja. Najlepszym zawodnikiem był Szymon Chmiel.

Drużyna w składzie Julia Krzemień (VI sp), Weronika Kotuła (VI sp), Damian Dybka (VI sp) i Dawid Gutowski (VI sp) zdobyła I miejsce w etapie powiatowym XXXVIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkoły podstawowe. Najlepszym zawodnikiem okazał się Dawid Gutowski.

Dawid Gutowski (VI sp) zajął II miejsce w kategorii rocznika 2002 w "Biegu na tak" w ramach Orlen Warsaw Marathon.

Agata Janiszewska (I gim) została wyróżniona w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim "Piszemy Poezję" o Złoty Laur "Pestki".

Drużyna w składzie Radosław Dybka (III gim), Szymon Chmiel (III gim) i Krzysztof Jabłoński zdobyła I miejsce w etapie gimnnym XXXVIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii gimnazja. Najlepszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Jabłoński.

Drużyna w składzie Julia Krzemień (VI sp), Weronika Kotuła (VI sp), Damian Dybka (VI sp) i Dawid Gutowski (VI sp) zdobyła I miejsce w etapie gimnnym XXXVIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkoły podstawowe. Najlepszym zawodnikiem był Dawid Gutowski.

Drużyna gimnazjum w składzie Daria Meka (III), Kamila Kosińska (I) i Kacper Wilamowski (I) zajęli I miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym Z HISTORIĄ PRZEZ WIEKI "Zemsta Juranda ze Syychowa".

Paulina Maślińska (IIIg) została finalistką Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach z serii Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach.

Dawid Gutowski (VI) zdobył tytuł Mistrza Województwa w biegach przełajowych na dystansie 1000 m w kategorii rocznika 2002.

Bartkowska Patrycja (OP) zdobyła II miejsce, a Wiktoria Grzywacz (IIIb sp) otrzymała wyróżnienie w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "Ekodzieła".

Drużyna Szkoły Podstawowej w Zieleniu zdobyła III miejsce w Mistrzostawach Powiatu Wąbrzeskiego w halowej piłce nożnej chłopców.

Dawid Gutowski (VI) zdobył złoty medal na dystansie 1000 m w Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dzieci.

Prace plastyczne Damiana Dybki (VIsp), Julii Śmigielskiej (IVsp) i Martyny Lawerenz (Vsp) zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegamy pożarom".

Dawid Gutowski (VI) uzyskał I miejsce w I Ogólnopolskim Halowym Mityngu Lekkoatletycznym w Toruniu.

Drużyna Gimnazjum w Zieleniu w kategorii dziewcząt zajęła III miejsce i w kategorii chłopców III miejsce w Mistrzostawach Powiatu Wąbrzeskiego w piłce siatkowej.

Drużyna Szkoły Podstawowej w Zieleniu w kategorii dziewcząt zajęła III miejsce a w kategorii chłopców II miejsce w Mistrzostawach Powiatu Wąbrzeskiego w piłce siatkowej.

Drużyna Szkoły Podstawowej w Zieleniu w V Gminnym Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej zdobyła I miejsce w kategorii dziewcząt oraz I miejsce w kategorii chłopców.

Julia Górecka (Vsp) i Agata Mytlewska (Vsp) zakwalifikowały się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Przyrody.

Krzysztof Otręba (VIsp) zakwalifikował się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Matematyki.

Reprezentacja szkoły podstawowej w składzie: D. Gutowski (VI), D. Lawrenc (V), M. Jastrzembski (V), M. Sztyburski (VI), R. Gutowski (V), B. Piszczór (V), P. Wesołowski (VI), B. Sumiński (VI), M. Nass (VI), K. Otręba (VI), A. Golba (V), K. Dziankowski (V), D.Dybka (VI) oraz P.Cisło (V) zdobyła tytuł Mistrzów Powiatu Wąbrzeskiego w Piłce Ręcznej.

Paulina Olszewska (IIgim) zdobyła nagrodę w konkursie fotograficznym "Krajobrazy przyjaznych wód" organizowanym przez Wąbrzeski Dom Kultury".

Dawid Gutowski (VIsp) podczas Wojewódzkiej Spartakiady Młodzieży w biegach przełajowych zdobył tytuł Mistrza Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rok szkolny 2014/15 w kategorii szkół podstawowych na dystansie 1000 m.

Rok szkolny 2013/2014

Kamila Kosińska (VIsp) zdobyła II miejsce w konkursie "Niespodzianki Matematyczne".

Julia Górecka (IVsp) zdobyła III miejsce, Marta Meka (IVsp) i Krzysztof Otręba uzyskali wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów Powiatu Wąbrzeskiego.

Kacper Wilamowski (VIsp) zajął IV miejce, Patryk Król zdobył XV miejsce a Julia Sułecka (IIIsp) uzyskała XXII lokatę w zawodach wędkarskich z okazji "Dnia Dziecka" nad jeziorem Zamkowym w Wąbrzeźnie.

Mateusz Dybka (IIIgim) został mistrzem powiatu w rzucie oszczepem i wicemistrzem w pchnięciu kulą, Patryk Macias (IIIgim) zdobył wicemistrzostwo powiatu w skoku w dal, Krzysztof Rudziński (IIIgim) zajął III mijece w pchnięciu kulą, Marcin Sulowski (IIIgim) uzyskał III lokatę w skoku w dal w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu Wąbrzeskiego.

Damian Karczewski (IIIgim) zdobył I miejsce, Radosław Dybka (IIgim) został laureatem konkursu "Cudze chwalicie, swego nie znacie" organizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wąbrzeźnie.

Damian Karczewski (IIIgim) zdobył I miejsce, Daria Meka (IIgim) uzyskała III lokatę, a Radosław Dybka (IIgim) otrzymał wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Drużyna w składzie Martyna Bobińska (IIIgim), Daria Meka (IIgim) i Damian Karczewski (IIIgim) zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie o Janie Pawle II "Niech nasza droga będzie wspólna" organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wąbrzeźnie, Gminną Bibliotekę Publiczną w Pływaczewie oraz Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Orzechowie.

Damian Dybka (Vsp) zdobył I miejsce w etapie gminnym, powiatowym i okręgowym XXXVII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkoły podstawowe.

Drużyna w składzie Julia Krzemień (Vsp), Weronika Kotuła (Vsp), Damian Dybka (Vsp) i Dawid Gutowski (Vsp) zdobyła I miejsce w etapie powiatowym XXXVII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkoły podstawowe.

Drużyna w składzie Szymon Chmiel (IIgim), Radosław Dybka (IIgim) i Mateusz Dybka (IIIgim) zdobyła I miejsce w etapie powiatowym XXXVI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii gimnazja.

Damian Dybka (Vsp) otrzymał wyróżnienie w półfinale części plastycznej XV edycji ogólnopolskiego i VIII polsko-litewskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego Nasza Ziemie - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro pod hasłem "Od pionierów życia do gazu łupkowego" organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny Oddział Geologii Morza w Gdańsku.

Drużyna w składzie Julia Krzemień (Vsp), Weronika Kotuła (Vsp), Damian Dybka (Vsp) i Dawid Gutowski (Vsp) zdobyła I miejsce w etapie gminnym XXXVII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkoły podstawowe.

Drużyna w składzie Szymon Chmiel (IIgim), Radosław Dybka (IIgim) i Mateusz Dybka (IIIgim) zdobyła I miejsce w etapie gminnym XXXVI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii gimnazja.

Karolina Dybka (Isp) uzyskała II miejsce w Rejonowym Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas 0 - III pt. "Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej" w Kowalewie Pomorskim.

Aleksandra Olszewska (IIgim) i Damian Karczewski (IIIgim) otrzymali wyróżnienie w Rejonowym Konkursie Recytacji Prozy, którego organizatorem było Gimnazjum w Wąbrzeźnie.

Damian Karczewski (IIIgim) został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Kamila Kosińska (VIsp) zdobyła II miejsce w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Aleksandra Bobicz (VIsp) zajęła IV miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortofanek".

Damian Dybka (Vsp) zajął I miejsce w kategorii prac plastycznych Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "I Want to Visit English-Speaking Countries".

Drużyna w składzie Julia Górecka (IVsp), Katarzyna Kosińska (IVsp) i Krzysztof Otręba (Vsp) zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "I Want to Visit English-Speaking Countries".

Dominik Berg (op) został wyróżniony w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "Ekodzieła" organizowanego przez Wąbrzeski Dom Kultury.

Patryk Król (VIsp) otrzymał wyróżnienie w konkursie "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa", którego organizatorem był Wąbrzeski Dom Kultury.

Patryk Król (VIsp) zdobył I miejsce, a Julia Grzywacz (VIsp) w Szkolno-Parafialnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową" zorganizowanym przez Parafię pw. św. Jakuba Apostoła w Wielkich Radowiskach.

Wiktoria Wasilewska (Vsp) została laureatką konkursu plastycznego "Wiersze Tuwima pędzlem malowane" organizowanego przez Wyższą Szkołę Filologii Hebrajskiej w Toruniu i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

Damian Dybka (Vsp) zajął I miejsce w konkursie plastycznym "Strażak chroni Ciebie, Twój dom, Twoje środowisko" organizowanym przez Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej i Wydział Sztuk Pięknych UMK.

Martyna Bobińska (IIIg) zdobyła wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Polskie zapomniane cmentarze" organizowanym przez Wąbrzeski Dom Kultury.

Nikola Pawłowska (IV sp) otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej 10 - 12 lat konkursu recytatorskiego "Julian Tuwim dzieciom", którego organizatorem był Wąbrzeski Dom Kultury.

Drużyna chłopców z klasy II gimnazjum zajęła III miejsce w XI Memoriale im. A. Jaroszewskiego w piłce siatkowej.

Drużyna dziewcząt z klasy III gimnazjum zajęła III miejsce w XI Memoriale im. A. Jaroszewskiego w piłce siatkowej.

Drużyna chłopców gimnazjum zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wąbrzeskiego w sztafetowych biegach przełajowych.

Drużyna dziewcząt gimnazjum zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wąbrzeskiego w piłce nożnej.

Rok szkolny 2012/2013

Sandra Przybylska (Igim) zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Jan Paweł II - pamiętam...".

Magdalena Król (IIIgim) zajęła I miejsce, Sylwia Kierska (IIIgim) II miejsce, a Martyna Bobińska (IIgim), Damian Karczewski (IIgim), Daria Meka (Igim) i Radosław Dybka (Igim) zdobyli wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Patryk Wesołowski (IV sp) zdobył uzyskał II miejsce w Konkursie Matematyvznym "Zadania Niespodzianki" dla uczniów szkół powiatu wąbrzeskiego.

Michał Nass (IVsp) zajął V miejsce, Sandra Przybylska (Igim) również V miejsce na etapie wojewódzkim Ogólnopolskigo Konkursu Plastycznego "Zapobiegamy Pożarom" 2013.

Aleksandra Krawczyk (IIIgim) została mistrzem Powiatu Wąbrzeskiego w rzucie oszczepem, a Damian Kęsik (IIIgim) w pchnięciu kulą. Tutył wicemistrza powiatu wywalczyły Ewelina Krzyżanowska (IIgim) w pchnięciu kulą, a Oliwia Słomińska w skoku w dal.

Krystian Król (oddział przedszkolny), Michał Nass (IVsp), Anna Przybylska (Vsp), Sandra Przybylska (Igim) w eliminacjach powiatowych zdobyli wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegamy Pożarom" 2013.

Drużyny dziewcząt i chłopców zajęły III miejsca w Mistrzostwach powiatu Wąbrzeskiego w sztafecie szwedzkiej (400x300x200x100).

Angelika Waśko (Igim) otrzymała wyróznienie w Ogólnopolskim Biennale Plastycznym "Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce".

Drużyna z klasy IIIsp w składzie Oliwia Rzepecka, Julia Górecka i Patryk Cisło zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie klas III "Tuwimowe rymy".

Krzysztof Otręba (IVsp) i Dawid Gutowski (IVsp) znaleźli się wśród 10% najlepszych uczestników i zdobyli wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

Drużyna w składzie Damian Dybka (IVsp), Dawid Gutowski (IVsp) i Patryk Wesołowski (IVsp) zdobyła V miejsce w etapie okręgowym XXXVI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkoły podstawowe.

Drużyna w składzie Sebastian Chmiel (IIIgim), Piotr Falkowski (IIIgim) i Mateusz Dybka (IIgim) zdobyła II miejsce w etapie okręgowym XXXVI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii gimnazja.

Kamila Kosińska (Vsp) zdobyła V miejsce w XVI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Historii Starożytnej i Mitologii "Nić Ariadny".

Praca Eweliny Krzyżanowskiej (IIgim) została nagrodzona przez Gminną Komisję Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Obrona Cywilna Wokół Nas - Obrona Cywilna Wczoraj i Dziś" i została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego. W etapie gminnym wyróżnione zostały również prace Justyny Sołowiej (Ib sp) i Anity Sołowiej (Vsp).

Drużyna w składzie Wiktoria Wasilewska, Krzysztof Otręba i Damian Dybka zdobyła III miejsce w Gminnym Konkursie Rozgrywki Matematyczne dla uczniów klas IV.

Drużyna w składzie Damian Dybka (IVsp), Dawid Gutowski (IVsp) i Patryk Wesołowski (IVsp) zdobyła I miejsce w etapie powiatowym XXXVI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkoły podstawowe.

Drużyna w składzie Sebastian Chmiel (IIIgim), Piotr Falkowski (IIIgim) i Mateusz Dybka (IIgim) zdobyła I miejsce w etapie powiatowym XXXVI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii gimnazja.

Wiktoria Wasilewska (IVsp) i Krzysztor Otręba (IVsp) zajęli III miejsce, a Kamila Kosińska (V) i Patryk Wesołowski (IV) zdobyli wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznymdla uczniów szkół podstawowych powiatu wąbrzeskiego.

Julia Śmigielska (IIsp) wywalczyła IV miejsce Turnieju Juniorów Kyokushin Karate w Kata do lat 16 w Konkurencji Pierwszy Krok do lat 10.

Drużyna w składzie Damian Dybka (IVsp), Dawid Gutowski (IVsp) i Patryk Wesołowski (IVsp) zdobyła I miejsce w etapie gminnym XXXVI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkoły podstawowe.

Drużyna w składzie Sebastian Chmiel (IIIgim), Piotr Falkowski (IIIgim) i Mateusz Dybka (IIgim) zdobyła I miejsce w etapie gminnym XXXVI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii gimnazja.

Magdalena Król (IIIgim) uzyskała I miejsce w kategorii gimnazja, a Krzysztof Jabłoński (VIsp) II miejsce w kategorii szkoły podstawowe w eliminacjach gminnych XXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Magdalena Król (IIIgim) została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Julia Sułecka zdobyła wyróżnienie w VII edycji Konkursu Plastycznego "Ekodzieła", którego organizatorem jest Wąbrzeski Dom Kultury.

Magdalena Król (IIIgim) została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Aleksandra Góralska (IIIgim) zdobyła wyróżnienie w XII edycji Rejonowego Konkursu Recytacji Prozy.

Aleksandra Bobicz (Vsp) zajęła IV miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortofanek".

Krzysztof Otręba (IVsp) zajął III miejsce w Wiosennym Mitingu Pływackim organizowanym przez Pływalnię Miejską im. Pawła Bączyńskiego w Wąbrzeźnie.

Drużyna chłopców klas IV - VI zdobyła I miejsce w gminnym turnieju mini piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ryńsku.

Sandra Przybylska (Igim) i Michał Nass (IVsp) uzyskali tytuł wojewódzkiego laureata Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegamy Pożarom" organizowanego przez ZOSP.

Drużyna chłopców ze szkoły podstawowej zdobyła III miejsce w III Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla szkół Gminy Wąbrzeźno.

Drużyna dziewcząt z gimnazjum zdobyła II miejsce w III Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej. dla szkół Gminy Wąbrzeźno.

Krzysztof Otręba (IVsp) zajął III miejsce w Mikołajkowym Mitingu Pływackim organizowanym przez Pływalnię Miejską im. Pawła Bączyńskiego w Wąbrzeźnie.

Magdalena Król (IIIgim) została po raz trzeci stypendystką programu "Zdolni na start" realizowanego przez Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, budżet państwa i województwa.

Piotr Falkowski (IIIgim) zajął II miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych.

Drużyna gimnazjum zdobyła I miejsce Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Wąbrzeźno.

Rok szkolny 2011/2012

W Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży w ramach projektu "Matematyka innego wymiaru" w Powiecie Wąbrzeskim wśród uczniów klas IV Michalina Jabłońska zajęła I miejsce, Katarzyna Kuśnierkiewicz - II, a Patryk Król - III miejsce, odpowiednio wśród uczniów klas V Krzysztof Jabłoński zdobył I miejsce, a Natalia Lisińska - II miejsce, wśród uczniów klas VI I miejsce w powiecie uzyskała Agata Lawrenc, II miejsce - Sandra Przybylska, a III miejsce - Szymon Chmiel.

Krzysztof Jabłoński (Vsp) zdobył V miejsce, a Katarzyna Sułecka (Vsp) otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Rybak - wędkarz, woda, ryba" organizowanym przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu.

Radosław Dybka (VIsp) zdobył IV miejsce na etapie powiatowym konkursu matematycznego Liga Zadaniowa.

Krzysztof Jabłoński (Vsp) otrzymał wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym.

PDH im. Zawiszy Czarnego zajęła II miejsce w ogólnej klasyfikacji na I Zlocie Dtużyn Harcerskich i Zuchowych NEW VAMBRES.

Klaudia Falkowska (IVsp) otrzymała Nagrodę Burmistrza w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Ojciec Barnard z Wąbrzeźnia - w służbie Boga i ludzi".

Anita Sołowiej (IVsp) zdobyła I miejsce, a Sandra Przybylska (VIsp) otrzymała III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Moja Mama".

Dominika Broszko (0a), Patrycja Kozałowska (0a), Aleksandra Bobicz (IVsp), Aleksandra Olszewska (VIsp) uczestniczyły w finale powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegamy Pożarom".

Zuzanna Buławska (Vsp), Anna Przybylska (IVsp) otrzymały nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moja Mała Ojczyzna".

Aleksandra Olszewska (VIsp) została laureatką XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom".

Aleksandra Bobicz (IVsp) zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortofanek".

Magdalena Biernacka (VIsp) reprezentowała szkołę na etapie rejonowym Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Aleksandra Olszewska (VIsp) zajęła I miejsce, Krzysztof Jabłoński (Vsp) otrzymał wyróżnienie w kategorii 7 - 12 lat Powiatowego Konkursu Plastycznego "Pałace i dwory ziemi wąbrzeskiej".

Drużyna w składzie Szymon Chmiel (VIsp) i Radosław Dybka (VIsp) i Dariusz Golomski (VIsp) uzyskała I miejsce w etapie gminnym i II miejsce w etapie powiatowym XXXV Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Katarzyna Delikat (IIIgim) uzyskała II miejsce w międzyszkolnym konkursie literackim pt: "W imieniu pszczół".

Drużyna w składzie Mateusz Doliński (IIIgim), Sebastian Chmiel (IIgim) i Piotr Falkowski (IIgim) uzyskała I miejsce w etapie gminnym, I miejsce w etapie powiatowym i III miejsce w etapie rejonowym XXXV Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży w ramach projektu "Matematyka innego wymiaru" w Powiecie Wąbrzeskim wśród uczniów klas I gimnazjum Damian Karczewski zdobył I miejsce, a Martyna Krzemień - II miejsce, natomiast Magdalena Król uzyskała I lokatę wśród uczniów klas II gimnazjum.

Magdalena Król (IIgim) otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".

Magdalena Król (IIgim) została finalistką konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z biologii, chemii.

Magdalena Król (IIgim) zdobyła I miejsce, a Sylwia Kierska (IIgim) i Martyna Bobińska (Igim) otrzymały wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Klaudia Cieślikowska (IIIgim), Mateusz Doliński (IIIgim) zdobyli wyróżnienie w konkursie krasomówczym "Opowiadacze lokalnych historii" z cyklu "Wąbrzeźno - moje miejsce na ziemi" XII edycja.

Aleksandra Góralska (IIgim) otrzymała Nagrodę Startosty w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Ojciec Bernard z Wąbrzeźna - w służbie Boga i ludzi".

Oliwia Słomińska (Igim) została laureatką XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom".

Magdalena Król (II) reprezentowała szkołę na etapie rejonowym konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z biologii, chemii, gepgrafii i języka polskiego.

Wiktor Jabłoński (I) otrzymał Nagrodę Starosty w Powiatowym Konkursie Literackim o Złoty Kałamarz "Królestwo Śmiechu".

Mateusz Opas (IIIgim) zdobył II miejsce, Aleksandra Góralska (IIgim) otrzymała wyróżnienie w kategorii 13 - 17 lat Powiatowego Konkursu Plastycznego "Pałace i dwory ziemi wąbrzeskiej".

Magdalena Król (IIgim) została stypendystką "Zdolni na start" realizowanego przez Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, budżet państwa i województwa.

Rok szkolny 2010/2011

Daria Meka (Vsp) i Radosław Dybka (Vsp) zajęli III miejsce w swoich kategoriach w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym.

Anna Gutowska (VIsp), Martyna Krzemień (VIsp) i Mateusz Dybka (VIsp) zajęli III miejsce w etapie powiatowym konkursu matematycznego Liga Zadaniowa.

Oliwia Krzemień (IVsp) - I miejsce, Martyna Krzemień (VIsp) - III miejsce w rejonowym konkursie plastycznym "Las skarbem przyrody".

Krzysztof Jabłoński (IVsp), Daria Meka (Vsp) i Martyna Krzemień (VIsp) zajęli III miejsce w swoich kategoriach w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Julia Górecka (Isp) - I miejsce, Martyna Krzemień (VIsp) - III miejsce, Sandra Przybylska (Vsp) - wyróżnienie w IV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Jan Paweł II - pamiętam..." dla uczniów szkół podstawowych.

Drużyna w składzie Mateusz Dybka (VIsp), Radosław Dybka (Vsp) i Szymon Chmiel (Vsp) - IV miejsce w etapie rejonowym XXXIV Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dawid Gutowski (IIsp) - IV miejsce, Krzysztof Otręba (IIsp) - XII miejsce w kategorii klas drugich, Aleksandra Bobicz (IIIsp) - wyróżnienie w kategorii klas trzecich powiatowego konkursu matematycznego Mała Liga Zadaniowa.

Drużyna w składzie Mateusz Dybka (VIb), Radosław Dybka (V) i Szymon Chmiel (V) - I miejsce w etapie powiatowym XXXIV Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oliwia Stępniak (oddział przedszkolny) - III miejsce; Sylwia Król, Natalia Dąbrowska, Bartłomiej Detkowski, Julia Sułecka (oddział przedszkolny) - wyróżnienie; Bartosz Piszczur (Isp) - II miejsce; Nikola Kozłowska (IIIsp) - wyróżnienie w wojewódzkim konkursie ekologicznym "Ekodzieła".

Krzysztof Jabłoński (IVsp) - I miejsce w XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom".

Szymon Chmiel (Vsp), Kamila Kosińska (IIIsp), Krzysztof Jabłoński (IVsp) - nagrody na szczeblu powiatowym XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom".

Michalina Jabłońska (IIIsp) - wyróżnienie specjalne w części recytatorsko - teatralnej VII edycji Powiatowego Konkursu o Złotą Maskę "Wyprawy Literackie".

Michalina Jabłońska (IIIsp), Wiktor Jabłoński (VIsp) - wyróżnienie w części literackiej VII edycji Powiatowego Konkursu o Złotą Maskę "Wyprawy Literackie".

Drużyna w składzie Mateusz Dybka (VIsp), Radosław Dybka (Vsp) i Szymon Chmiel (Vsp) - I miejsce w etapie gminnym XXXIV Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Milena Tomkiewicz (IIIgim) - Nagroda Starosty, Kamila Kuśnierkiewicz (IIgim) - Nagroda Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Wąbrzeźnie w Powiatowym Literackim Konkursie Wąbrzeźno - Moje Miejsce na Ziemi.

Paulina Balcerowicz (IIgim) - II miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Jan Paweł II - pamiętam..." dla uczniów gimnazjów.

Magdalena Król (Igim) - wyróżnienie w etapie wojewódzkim i II miejsce w etapie powiatowym konkursu matematycznego Liga Zadaniowa. Sylwia Kierska (Igim)- III miejsce w etapie powiatowym konkursu matematycznego Liga Zadaniowa.

Drużyna w składzie Mateusz Doliński (IIgim), Adam Falkowski (IIIgim) i Piotr Falkowski (Igim) - I miejsce w etapie powiatowym XXXIV Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Adam Barański (IIIgim) - III miejsce w powiatowych eliminacjach XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Patryk Karczewski (IIIgim) - VIII miejsce w X edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej RAZEM W UNII 2011 pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia.

Adam Falkowski (IIIgim) - laureat Przedmiotowego Konkursu z Biologii organizowanego przez Kujawsko - Pomorskeigo Kuratora Oświaty.

Magdalena Król (Igim) - stpendystka programu "Zdolni na start" realizowanego przez Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko - pomorskiego, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, budżet państwa i województwa.

Drużyna w składzie Mateusz Doliński (IIgim), Adam Falkowski (IIIgim) i Piotr Falkowski (Igim) - I miejsce w etapie gminnym XXXIV Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Adam Barański (IIIgim) - II miejsce w gminnych eliminacjach XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Rok szkolny 2009/2010

Drużyna klas I - III sp- II miejsce w Gminnej Spartakiadzie "Sportowe Dziesiątki".

Magdalena Król (VIsp) - I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Sylwia Kierska (VIsp) - III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Radosław Dybka (IV) - wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Drużyna klas IV - VI sp - II miejsce w etapie powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Drużyna klas IV - VI sp - I miejsce w etapie gminnym Turnieju Wiedzy o Bezieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Drużyna klas IV - VI sp - IV miejsce w powiatowym czwórboju lekkoatletycznym.

Aleksandra Góralska (VIsp) - II miejsce w powiatowym konkursie "Pieśni Jana Pawła II".

Mateusz Dybka (Vsp) - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas V.

Mateusz Dybka (Vsp) - III miejsce w powiatowym konkursie matematycznym "Zadania niespodzianki".

Martyna Krzemień (Vsp) - III miejsce w powiatowym konkursie matematycznym "Zadania niespodzianki".

Oliwia Krzemień (IVsp) - nagroda główna w wojewódzkim konkursie plastycznym "Pominki przyrody województwa kujawsko - pomorskiego".

Sandra Przybylska (IVsp) - II miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym "Jan Paweł II - Pamiętam".

Daria Meka (IVsp) - wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym "Jan Paweł II - Pamiętam".

Magdalena Król (VIsp) - wyróżnienie w wojewódzkim konkursie matematycznym Liga Zadaniowa organizowanym przez UMK w Toruniu, toruńskie PTSM i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Aleksandra Góralska (VIsp) i Sanda Sztyrbicka (VIsp) - nagroda Starosty Wąbrzeskiego w X edycji Powiatowego Konkursu Literackiego "Wąbrzeźno - moje miejsce na ziemi" w kategorii kapliczki ziemi wąbrzeskiej.

Wiktor Jabłoński (Vsp) - IV miejsce w VI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla klas IV - VI "Magia poezji".

Martyna Krzemień (Vsp) - wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Ndleśnictwo Golub - Dobrzyń "Las skarbrm przyrody".

Magdalena Król (VIsp) - finalistka przedmiotowego konkursu z języka polskiego organizowanego przez Kuratorium Óświaty w Bydgoszczy.

Magdalena Król (VIsp) - finalistka przedmiotowego konkursu z matematyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Beata Kwiecień (VIsp) - II miejsce w powiatowych biegach przełajowych.

Piotr Falkowski (VIsp) - II miejsce w powiatowych biegach przełajowych.

Wiktor Jabłoński (IVsp) - nagroda Starosty Wąbrzeskiego w powiatowym konkursie "Wyprawy literackie".

Michalina Jabłońska (II) - wyróżnienie w powiatowym konkursie "Wyprawy literackie".

Aleksandra Góralska (VIsp) - I miejsce w Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek Polskich.

Anita Tomkiewicz (VIsp) - II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortofanek".

Magdalena Biernacka (IVsp) - III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortofanek".

Adam Falkowski (IIgim) - stypendysta programu "Zdolni na start" realizowanego przez Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko - pomorskiego, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, budżet państwa i województwa.

Izabela Dobrzańska (IIgim) - wyróżnienie w konkursie powiatowym "Legendy pędzlem malowane".

Rok szkolny 2008/2009

Mateusz Dybka (IVsp), Magdalena Król (Vsp) - II miejsce, Krzemień Martyna (IVsp), Kierska Sylwia (Vsp) - III miejsce, Bobiska Martyna (IVsp), Jabłoński Jędrzej (IVsp) - wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Magdalena Król (Vsp), Sylwia Kierska (Vsp) - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym.

Magdalena Król (Vsp) - I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortofanek".

Drużyna w składzie: Mateusz Opas (VIsp), Piotr Falkowski (Vsp) i Sebastian Chmiel (Vsp) - I miejsce w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Magdalena Król (Vsp) - finalistka przedmiotowego konkursu Z PRZYRODĄ NA TY.

Maja Jabłońska (IIgim) - nagroda Starosty Wąbrzeskiego, Monika Kierska (IIIgim) - wyróżnienie w IX Powiatowym Konkursie Literackim z cyklu "Wąbrzeźno moje miejsce na ziemi - wąbrzeskie życiorysy, wojenne losy".

Milena Tomkiewicz (Igim) - laureatka Rejonowego Konkursu Mitologicznego "Nić Ariadny".

Adam Falkowski (Igim) - stypendysta programu "Zdolni na start" realizowanego przez Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko - pomorskiego, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, budżet państwa i województwa.

Drużyna w składzie: Dawid Grykałowski (IIIgim), Piotr Lisiński (IIIgim) i Michał Grabowski (IIIgim) - I miejsce w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Mateusz Tasior (IIgim) - III miejsce, Monika Kierska (IIIgim) - wyróżnienie w Rejonowym Konkursie Recytacji Prozy zorganizowanym przez Gimnazjum w Wąbrzeźnie.

Rok szkolny 2007/2008

Adam Falkowski (VIsp) - wyróżnienie pierwszego stopnia w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas VI, Magdalena Król (IVsp) - wyróżnienie pierwszego stopnia w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas IV.

Adam Falkowski (VIsp) - III miejsce w województwie w matematycznym konkursie Liga Zadaniowa, Paweł Barański (VIsp) - wyróznienie na szczeblu powiatu w Lidze Zadaniowej, Magdalena Król (IVsp) - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas V.

Klasa IV - I miejsce w Gminnym Przeglądzie Szkolnych Inscenizacji Baśni organizowanym przez Szkołę Podstawową w Ryńsku.

Marzena Jastrzembska (IVsp) - nagroda Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Moja Mała Ojczyzna" w Otłowcu.

Adam Falkowski (VIsp) - laureat Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody.

Aleksandra Góralska (IVsp) - I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

Angelika Szymańska (IVsp) - II miejsce, Milena Tomkiewicz (VI) i Adam Falkowski (VI) - wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Jesień w lesie grzyby niesie."

Drużyna w składzie Paweł Barański (VIsp), Adam Falkowski (VIsp), Mateusz Opas (Vsp) - III miejsce w powiatowym etapie Turnieju Wiedzy o Bezpiczeństwie Ruchu Drogowego

Magdalena Król (IVsp) - I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortofanek."

Drużyna dziewcząt w składzie Klaudia Cieślikowska (Vsp) i Ewelina Pizoń (VIsp) - I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wąbrzeskiego w Tenisie Stołowym.

Marek Goleń (IIIgim) - wyróżnienie w Konkursie Literacko - Plastycznym BAJKA 2008 organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Toruniu oraz CKU Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli

Patryk Gruszka (IIIgim) - mistrz Powiatu wąbrzeskiego w pchnięciu kulą

Marek Goleń (IIIgim) - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym z Programowania w Komeniusz Logo

Drużyna w składzie Iwona Ługowska, Alina Samulczyk, Marek Goleń (wszyscy z klasy III gimnazjum) - VI miejsce w Wojewódzkich Finałach Programu "Moja Mała Ojczyzna", w kategorii prezentacji multimedialnej - II miejsce w województwie kujawsko-pomorskim

Agnieszka Sulowska (Igim) - II miejsce w VI edycji wojewódzkiego konkursu "7 Cudów Świata - wędrówki po starożytności"

Monika Kierska (IIa) - II miejsce w VII edycji Rejonowego Konkursiu Recytacji Prozy w Wąbrzeźnie

Alina Samulczyk (IIIgim), Iwona Ługowska (IIIgim), Marek Goleń (IIIgim) - wysoko oceniony album o Gminie Wąbrzeźno w programie Moja Mała Ojczyzna organizowanym przez Stowarzyszenie Parafiada

Drużyna w składzie Patryk Gruszka (IIIgim), Piotr Mazurek (IIIgim), Patryk Potocki (IIIgim) - II miejsce w IV Gimnazjadzie (piłka siatkowa) w Toruniu

Marek Goleń (IIIgim) - IV miejsce w etapie rejonowym VI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

Rok szkolny 2006/2007

Adam Falkowski (Vsp) - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas V i wyróżnienie w konkursie Zadania Niespodzianki dla klasy V.

Adam Falkowski (Vsp) - laureat Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody.

Magdalena Król (IIIsp) i Sylwia Kierska (IIIsp) - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.

Drużyna dziewcząt w składzie Agnieszka Sulowska (VIsp) i Maja Jabłońska (VIsp) - II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wąbrzeskiego w Tenisie Stołowym.

Adam Falkowski (Vsp) - III miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Historii Starożytnej i Mitologii "Nić Ariadny" dla uczniów klas piątych

Klaudia Cieślikowska (Vsp) - III miejsce w Rejonowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

Magdalena Król (IIIsp) - I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortofanek" w kategorii młodszej, a w starszej Maja Jabłońska (VIsp) - IV miejsce.

drużyna z klasy II - II miejsce w Rejonowym Konkursie Czytelniczym "Bajka".

Agnieszka Sulowska (VIsp) - IV miejsce w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

klasa IIsp - III miejsce, oddział przedszkolny - IV miejsce w gminnym konkursie znajomości legend polskich.

Andrzej Reddmann (IIIgim) - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii

Marek Goleń (IIgim) - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym "Programowanie w Komeniusz Logo"

Drużyna w składzie Mariusz Ruta (IIIgim) i Artur Mazurkiewicz (IIIgim) - I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wąbrzeskiego w Tenisie Stołowym

Drużyna w składzie Bogusława Walczyk (IIIgim) i Natalia Barańska (IIgim) - II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wąbrzeskiego w Tenisie Stołowym

Drużyna w składzie Iwona Mazurkiewicz (IIIgim), Alina Samulczyk (IIgim), Anita Kozłowska (IIIgim) - III miejsce w konkursie "Jesień w lesie grzyby niesie" na etapie powiatowym (Iwona Mazurkiewicz indywidualnie zajęła I miejsce)

Marek Goleń (IIgim) - I miejsce w gminnym konkursie multimedialnym na wykonanie prezentacji "Zdrowym być - to zdrowo zyć"

Marek Goleń (IIgim) bardzo dobry wynik w regionalnym etapie V Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego

Iwona Mazurkiewicz (IIIgim) - I miejsce, Monika Kierska (Ia) - wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim w Wąbrzeźnie

Andrzej Reddmann (IIIgim) - I miejsce w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Monika Kierska (Igim) - VIII miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Historii Starożytnej i Mitologii Siedem cudów świata - wędrówki po starożytności

Rok szkolny 2005/2006

Aleksandra Góralska (IIsp) - II miejsce na Festiwalu Piosenki Krajów Unii Europejskiej.

II miejsce w drużynowym Gminnym Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym.

Marek Goleń (Igim) - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym Programowanie w Komeniusz Logo

Marek Goleń (Igim) - III miejsce w województwie w matematycznej Lidze Zadaniowej

Karolina Krzemień (IIIgim) - finalistka VII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów gimnazjów

Marek Goleń (Igim) - II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Historii Starożytnej i Mitologii Siedem cudów świata - wędrówki po starożytności

Iwona Kaczmarczyk (IIIgim) - III miejsce na Festiwalu Piosenki Krajów Unii Europejskiej

Bartosz Skórzewski (IIIgim) - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Prozy

Iwona Kaczmarczyk (IIIgim) - I miejsce w Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej Snuć Miłość

Iwona Mazurkiewicz (IIgim), Aneta Barańska (Igim), Agnieszka Fuks (IIIgim) - nagrody w konkursie plastycznym Światło w architekturze

Iwona Mazurkiewicz (IIgim), Marek Goleń (Igim), Karol Mątewski (IIgim), Mariusz Ruta (IIgim) - finaliści Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego Programowanie w Komeniusz Logo

I miejsce w drużynowym Gminnym Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym w kategorii gimnazjum.

Rok szkolny 2004/2005

Arkadiusz Jastrzembski (VIsp) - I miejsce w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego.

Arkadiusz Jastrzembski (VIsp), Mateusz Czajkowski (VIsp) - I miejsce w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego Par.

Marek Goleń (VIsp) - III miejsce w województwie (II miejsce w powiecie) w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa dla klas. VI

Iwona Ługowska (VIsp) - wyróżnienie w województwie (III miejsce w powiecie) w konkursie Liga Zadaniowa klas VI.

Marek Goleń (VIsp) - III miejsce w III Powiatowym Konkursie Matematycznym klas VI.

Marek Goleń (VIsp) - I miejsce w matematycznym konkursie Zadania Niespodzianki dla klas VI.

Paula Sulowska (VIsp) - IV miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym Ortofanek.

Iwona Mazurkiewicz (Igim) - I miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Historii Starożytnej i Mitologii Siedem cudów świata - wędrówki po starożytności

Iwona Kaczmarczyk (IIgim) - wyróżnienie w II Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Angielskiej

II miejsce w drużynowym Gminnym Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym w kategorii gimnazjum

Rok szkolny 2003/2004

Marek Goleń (Vsp) - I miejsce w VII Regionalnym Konkursie Wiedzy o Historii Starożytnej i Mitologii "Nić Ariadny" dla uczniów klas piątych.

Anita Kozłowska (VIsp) - wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie Matematycznym klas VI.

Iwona Ługowska (Vsp), Marek Goleń (Vsp) - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas V.

Marek Goleń (Vsp) - wyróżnienie w matematycznym konkursie Zadania Niespodzianki dla klas V.

Marek Goleń (Vsp) - wyróżnienie za komiks komputerowy w ramach ogólnopolskiej akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Paulina Falkowska (Vsp), Katarzyna Michalska (Vsp) - wyróżnienie w konkursie LOP Czy chciałbym mieć własny las i dlaczego?

Agnieszka Fuks (Igim) - I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Historii Starożytnej i Mitologii Siedem cudów świata - wędrówki po starożytności

Iwona Kaczmarczyk (IIgim) - wyróżnienie w II Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Angielskiej

Przemysław Błaszkiewcz (IIgim) - wyróżnienie za komiks komputerowy w ramach ogólnopolskiej akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł

II miejsce w drużynowym Gminnym Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym w kategorii gimnazjum

Rok szkolny 2002/2003

Marek Goleń (IVsp) - I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym Ortofanek

Justyna Ługowska (VIsp) - wyróżnienie (na szczeblu powiatowym) w konkursie Liga Zadaniowa dla klas VI

Bartosz Skórzewski (VI sp) - wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Matematycznym klas VI

Iwona Mazurkiewicz (Vsp), Justyna Ługowska (VIsp) - nagroda w matematycznym konkursie Zadania Niespodzianki

Rok szkolny 2001/2002

Bartosz Skórzewski (Vsp) - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas V

Justyna Ługowska (Vsp), Karolina Krzemień (V) - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas V

Justyna Ługowska (Vsp) - III miejsce w matematycznym konkursie Zadania Niespodzianki dla klas V

Karolina Krzemień (Vsp), Bartosz Skórzewski (V) - wyróżnienie w matematycznym konkursie Zadania Niespodzianki dla klas V

W roku 1992 zespół reprezentujący SK PCK w Zieleniu zdobył I miejsce na szczeblu rejonowym w Turnieju Wiedzy o CK i PCK, w roku 1993 - I miejsce w tym konkursie na szczeblu rejonowym oraz II miejsce na szczeblu wojewódzkim. W roku 1995 drużyna SK PCK z Zielenia uplasowała się ponownie na I miejscu na szczeblu rejonowym.

 

na podstawie kronik i dyplomów

Beata Goleń