SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
     
 
Kurza Góra
13 czerwca 2022 r.
 
Dnia 13 czerwca 2022 roku uczniowie klasy VIII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę w okolice Kurzętnika. Kurza Góra to całoroczny obiekt mieszczący się w powiecie nowomiejskim. Zimą to przede wszystkim największa stacja narciarska w północnej Polsce, z trzema oświetlonymi trasami narciarskimi, zimowym parkiem rozrywki dla najmłodszych, lodowiskiem, Szkołą Narciarską oraz największą fabryką śniegu w Europie. Kurza Góra całorocznie zaprasza na spacery po zjawiskowej Wieży Widokowej drewnianą ścieżką o długości prawie 2 kilometrów! Prowadząca do niej trasa jest bogata w edukacyjne i multimedialne opowieści o średniowiecznych czasach.
Trzynastka okazała się dla ósmoklasistów pechowa, gdyż po dojechaniu na miejsce, przywitała ich burza z ogromną ulewą i prawie przez godzinę nie można było wyjść z autobusu. Jednakże w końcu nieco się przejaśniło i uczniowie udali się na Wieżę Widokową. Wokoło podziwiali okoliczne wzgórza i krętą rzekę otoczoną zielenią. Do Wieży prowadziła dwukilometrowa ścieżka o łagodnym nachyleniu, która wyposażona była w wiele tarasów widokowych. Cała konstrukcja to 69 wieżyczek wsporczych o wysokościach od 3-19 m oraz 32 wież pośrednich. Do wykonania jednej wieżyczki użyto około 100 okrągłych belek akacjowych.
Po tych atrakcjach ósmoklasiści zjedli pizzę z pieca opalanego drewnem w restauracji "Kurza Góra". Niestety, nie doszło do zwiedzania ruin zamku w Kurzętniku, gdyż znowu zaczęło padać.
Od dziś to miejsce będzie się bardziej kojarzyć ze "Zmokłą Kurą", ale ostatni wspólny wyjazd i tak był udany, bo, przede wszystkim, uczniowie mogli być razem w tym przedostatnim tygodniu przed rozstaniem ze szkołą podstawową.
Grażyna Bobińska