SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
     
 
 
ZAGADKOWA NOC W SZKOLE W RAMACH PROGRAMU ENGLISH TEACHING
2 października 2021 r.
 
Już od roku w Szkole Podstawowej w Jarantowicach oraz w Szkole Podstawowej w Zieleniu w ramach programu English Teaching prowadzony jest projekt "I have no clue". Projekt ma na celu rozwijanie umiejętności językowych uczestników oraz wiary we własne możliwości. Uczestnicy projektu w atrakcyjny sposób rozwijają również swoją kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Cały projekt skupiony jest wokół tematyki Harry'ego Potter'a oraz zagadek, gier terenowych i escape roomów z tym związanych.
1 października 2021 udało się nareszcie spotkać uczestnikom z obydwu szkół podczas nocy w szkole. Szkoła Podstawowa w Jarantowicach była gospodarzem nocy i przygotowała dla wszystkich uczestników dużo atrakcji. Integrację zaczęliśmy od gier i zabaw na sali gimnastycznej, co pozwoliło nam się lepiej poznać i jednocześnie świetnie się bawić. Następnie na uczestników czekał Escape Room przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Młodzież postarała się o każdy szczegół, włącznie z dekoracjami, by było to niezapomniane przeżycie. Na uczestników ze Szkoły Podstawowej z Zielenia czekały zagadki stworzone stworzone w języku angielskim. W jednej z klas czekały na młodzież szachy czarodziejów, które zawierały litery. Zadanie uczestników polegało na ułożeniu odpowiedniego hasła z tych szachów. Były one jednak pochowane, więc najpierw należało je znaleźć. Była też klasa pełna balonów z ukrytymi literami w środku. W bibliotece czekały książki z serii o Harrym Potterze w języku angielskim, w których uczniowie musieli wyszukać odpowiednie słowa i ułożyć hasło, dzięki któremu mogli pójść do kolejnego pomieszczenia. A w nim kolejna niespodzianka! Czekały na uczniów przygotowane probówki i składniki eliksiru, które należało ze sobą połączyć tak, jak w przepisie. Na samym końcu na uczestników czekała skrzynia zamknięta na kłódkę, w której znajdowały się nagrody oraz telefony zabrane na początku zabawy.
Noc minęła szybko i była pełna wrażeń. Na pewno pozostanie długo w naszej pamięci i będziemy chcieli ją jeszcze powtórzyć. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom: opiekunom i rodzicom oraz Fundacji Nida, dzięki której cały projekt jest realizowany.
Marta Kriger
Agata Kubrycht