SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
 
9 października 2020 r. Historyczny piknik rodzinny
Za nami kulminacyjny punkt zadania "Przez patriotyzm, ku wolności" realizowanego przez Stowarzyszenie "Przyjaciele Wronia" we współpracy ze Szkołą Podstawową w Zieleniu i Gminną Biblioteką Publiczną w Pływaczewie dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej". 9 października 2020 r. w naszej szkole odbył się, długo wyczekiwany przez wszystkich, historyczny piknik rodzinny, który ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną został przeprowadzony z zachowaniem obostrzeń higienicznych.
Podczas pikniku nstąpiło odsłonięcie muralu, pokazy umundurowmaia, wyposażenia i sprzętu wojskowego z okresu wojny polsko-bolszewickiej, liczne wystawy, w tym fotografii dawnego Zielenia i okolic, warsztaty kulinarne, rękodziała i taneczne, prelekcje.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu piknku Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Zieleniu, Kołu Gospodyń Wiejskich w Czystochlebiu, Kołu Gospodyń Wiejskich w Małych Radowiskach, Radze Sołeckiej w Zieleniu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zieleniu i Gminnej Bibliotece Publicznej w Plywaczewie.
Nasze działania wsparli również: Agencja Widowisk Historycznych "Arkona", Fundacja Historii Polskiej Broni Pancernej, Fundacja gen. Elżbiety Zawackiej z Torunia, Wąbrzeskie Zakłady Graficzne, Miejska Telewizja Kablowa w Wąbrzeźnie oraz liczni mieszkańcy Zielenia i okolic.
Więcej na stronie zadania "Przez patriotyzm, ku wolności" (kliknij).
Pokaz jazdy repliki lekkiego czołgu (kliknij).
Artykuł w Gazecie Pomorskiej (kliknij).
Materiał przygotowany przez Miejską Telweizję Kablową w Wąbrzeźnie (kliknij).
Beata Goleń, Judyta Majewska-Nowek