SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
 
W środę, 27 listopada 2019 r. po zakończeniu lekcji odbyła się w naszej szkole "Dyskoteka Andrzejkowa". Udział w niej wzięło około pięćdziesięciu uczniów z klas 4-8. Impreza została w całości zaplanowana i przeprowadzona przez Radę Samorządu Uczniowskiego pod okiem jego opiekuna - pana Marcina Wróblewskiego.
Profesjonalny sprzęt - światła i wytwornica dymu, o jakie wzbogaciła się szkoła przy okazji realizacji "Piotrusia Pana" służy teraz oprawie imprez, które przygotowujemy. DJ Simon, Dj Casper i Dj Brian skocznie przygrywali nam do tańca. Muza dudniła, wszyscy świetnie się bawili, po raz kolejny udowodniliśmy, że umiemy się świetnie zorganizować i prócz nauki możemy zapewnić sobie odpoczynek i odprężenie. Oprócz tańca były przeprowadzone różnorodne konkursy, między innymi - taniec na gazecie, jedzenie jabłka na czas bez użycia rąk, na najwszechstronniejszego tancerza. Nagrody dla zwycięzców ufundował nasz szkolny sklepik. Jako, że Andrzejki to czas wróżb i przepowiedni, u nas także ich nie zabrakło. Dziewczęta wróżyły sobie kawalerów, czy to z butów ustawionych w rzędzie, czy losowanych karteczek - serduszek, chłopcy wróżyli sobie z kart i skórki jabłka.
Wybrano także trzy najlepiej tańczące pary na parkiecie. Śmiechom, żartom nie było końca. Mamy nadzieję, że dyskoteki szkolne będą organizowane częściej, bo to świetna forma odreagowania po ciężkich tygodniach nauki a i doskonała okazja do "poruszania się".
W imieniu RSU - Kronikarze:
Dominik Berg, Mateusz Krukowski i Jakub Wzorek