SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
 
Z niecierpliwością czekaliśmy na wyjazd do Warszawy. Większość z nas miała pobudkę o godzinie czwartej rano, a o piątej byliśmy już w drodze do stolicy.
Po przyjeździe nasze kroki skierowaliśmy do gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Tam obejrzeliśmy makietę współczesnego kompleksu budynków sejmowych, w których pracują parlamentarzyści, zarówno podczas obrad jak i pomiędzy nimi. Dowiedzieliśmy się również, że na terenie Sejmu znajdują się ule, w których pracowite pszczółki wytwarzają miód. .
Następnie udaliśmy się na galerię sali obrad Sejmu i wysłuchaliśmy prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, potem zwiedziliśmy salę historyczną, w której oprócz historycznych ilustracji znajdują się stare ławy sejmowe, półki na akty dla parlamentarzystów i kopia laski Marszałka Sejmu. .
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Stadiony Narodowego. Przeszliśmy trasą "Poczuj się jak Vip" i obejrzeliśmy murawę stadionu z perspektywy widza, zawodnika i z punktu widokowego. Zwiedziliśmy szatnie i pokoje, w których zawodnicy, ale również artyści występujący na Stadionie Narodowym, przygotowują się do zawodów i koncertów oraz regenerują po występach. Obejrzeliśmy salę, w której odbywają się konferencje prasowe i kaplicę. Odwiedziliśmy także loże zieloną i kryształową, z których oglądają mecze oraz koncerty celebryci i gwiazdy. Mieliśmy okazję podglądać jak wyglądają przygotowania do imprezy "SNOW EXPO - nie tylko dla narciarzy 2019". .
Ostatnim punktem naszej wycieczki do Warszawy było zwiedzanie Giełdy Papierów Wartościowych. Tam zobaczyliśmy salę notowań giełdy ze słynnym dzwonem i tablicą wyświetlającą bieżące notowania akcji. Uczestniczyliśmy w krótkiej prezentacji na temat historii giełd na świecie, zasad ich funkcjonowania oraz zasad, którymi powinni kierować się inwestorzy podczas handlu papierami wartościowymi. .
Wycieczka była ciekawa, już myślimy o kolejnych wyprawach.
Beata Goleń
Agnieszka Trendewicz-Safiej