SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
 
15 października 2019 r., we wtorek, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona nauczycielom i wszystkim pracownikom obsługi. Samorząd szkolny wraz ze swoim opiekunem - p. Marcinem Wróblewskim i p. Wojciechem Góralskim przygotował całą uroczystość i poprowadził. Radę Samorządu w trudnej sztuce wyboru scenariusza, jak i samego już przedstawienia wspierali uczniowie klas ósmych i siódmej.
Na początku przemówiła Pani Dyrektor, która nawiązała krótko do historii święta, potem podziękowała swoim pracownikom i przedstawiła nagrodzonych z tej okazji.
Po tym doniosłym otwarciu, wystąpili uczniowie z montażem słowno - muzycznym "W podzięce niosę Ci swoje serce." Utwory o szkole, nauczycielach wzbogacone zostały o muzyczny przerywnik - piosenki w wykonaniu naszej koleżanki - Karoliny Dybki a także układy taneczne uczennic klas ósmych i "Piratów" z klas 1-3.
Przewodnicząca RSU - Oliwia Patyna poprowadziła całą imprezę, a na koniec złożyła serdeczne życzania dla nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły i nas uczniów. Widać było od razu, że było to wielkie święto, bo wszyscy wychodzili uśmiechnięci i wzruszeni.
W imieniu RSU - Kronikarze:
Dominik Berg, Mateusz Krukowski i Jakub Wzorek