SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
 
Na całym świecie w dniach 25 - 31 maraca 2019 r. obchodzony był Global Money Week - Światowy Tydzień Pieniądza. Polskie szkoły zostały zaproszone do udziału w tej pożytecznej kampanii przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i Ministerstwo Finansów. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem Learn. Save. Earn - Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj.
Nasi uczniowie, z klas VII i VIII uczestniczyli w aktywizujących lekcjach na temat oszczędzania i podatków, najbardziej podobała się im możliwość korzystania z demonstracyjnych wersji bakowości internetowej - uczyli się bezpiecznie dokonywać przelewy, zakładać lokaty, planować swoje finanse, składać wnioski o kredyt. Poznawali również zasady zakupów ratalnych i korzystali z symulatora rat.
Uczestnicy zajęć "Rozumiemy podatki" dowiedzieli się, jak duże znaczenie odgrywają podatki, na co są przeznaczane i dlaczego ich płacenie jest tak ważne dla budżetu państwa i gminy.
Młodzież przygotowała również plakaty promujace oszczędzanie, prezentację na temat budżetu rodzinnego oraz poprzez platformę KAHOOT uczestniczyła w konkursie "Matematyka na Bank".
Beata Goleń