SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
 
W oczekiwaniu na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu "Lokalni Herosi", w naszej szkole również podsumowaliśmy wspólne zaangażowanie naszych uczniów w tę społeczną akcję. Przez dwa miesiące z ogromnym zaangażowaniem cała społeczność szkoły i jej przyjaciele oddawali głosy na nasze dwa projekty. Dodatkowo dla uczniów, którzy brali udział w głosowaniu został ogłoszony konkurs w szkole "Rajska Wyspa". Wśród uczestników głosowania przez 6 tygodni losowane były bony do sklepiku szkolnego. Sponsorem nagród jest sklepik szkolny oraz współpracujące ze Szkołą Stowarzyszenie "Przyjaciele Wronia", które ufundowało również nagrodę specjalną - tablet.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z uczestnikami projektu "Równać Szanse 2018" przez cały czas trwania konkursu czuwali nad jego prawidłowością i to oni przeprowadzili wielki finał , który rozpoczął się wejściem Indian, sceną z musicalu "Piotruś Pan". Tak przez ostatnie miesiące promowali projekt młodzi wykonawcy - przyszli odtwórcy głównych ról w przygotowywanym przez naszą szkołę kolejnym przedstawieniu.
W imprezie finałowej którą poprowadziła uczennica klasy trzeciej gimnazjum - Nikola Pawłowska, znalazł się również krótki quiz wiedzy na temat musicali, zwłaszcza tych, przygotowywanych przez naszą szkołę. Następnie dyrektor szkoły podziękowała wszystkim za zaangażowanie i krótko podsumowała całą akcję.
Wszyscy czekali z niecierpliwością na losowanie nagrody specjalnej...
I wreszcie nadszedł ten wyczekiwany moment - ruszyła strona do losowania i wygenerowała kod szczęśliwego zwycięzcy. Jeszcze nikt nie wiedział kim on jest. Po zweryfikowaniu paragonu ogłoszony został szczęśliwy zwycięzca nagrody specjalnej - uczeń klasy piątej SP - Dominik Saja. Młodzieniec był tak szczęśliwy, że na chwilę odebrało mu mowę. Po ochłonięciu powiedział nam, że jest bardzo szczęśliwy i strasznie się cieszy z nagrody. Były gratulacje, pamiątkowe zdjęcia, a potem w indiańskich rytmach udaliśmy się na lekcje.
Julia Śmigielska
Marcin Wróblewski