SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
 
13 lutego 2021 r. Zielona Alternatywa
Ostatni weekend (13-14 lutego) był bardzo pracowity dla członków projektu "Zielona Alternatywa". Wybraliśmy się do siedziby Koła Łowieckiego "Jedność" w Sitnie, by kontynuować rozpoczęte prace nad budkami dla owadów. Czasy nie dają nam wyboru, więc spotkaliśmy się w małych grupach.
Pierwszego dnia skręcaliśmy domki dla owadów a drugiego wypełnialiśmy je trzciną i zabezpieczaliśmy siatką. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. Wbrew pozorom operowanie wkrętarką i młotkiem wcale nie jest proste!
Udało nam się również uczestniczyć w wywozie paśnika do Łopatek Polskich i dokarmianiu zwierzyny wspólnie z członkami koła łowieckiego. Nie obyło się bez niespodzianek. Samochód którym jechaliśmy ugrzązł w śniegu, którego mamy w tym roku pod dostatkiem, ku naszej ogromnej radości. Wyprawa zakończyła się dosypaniem ziarna do rozstawionych na terenie koła podsypów dla bażantów i kuropatw. Zaopatrzeni w worki z pszenicą dziarsko dotarliśmy do celu, choć przebrnięcie rowu i wzniesienia z workiem wymagało pracy grupowej:). Przy okazji dowiedzieliśmy się od myśliwych wielu interesujących rzeczy o życiu dzikich zwierząt zimą. Cała akcja poprzedzona była wyprawą naszych kolegów po trzcinę, niezbędną do wypełnienia domków i przygotowaniem materiałów do budowy domków. Z pomocą przyszedł nam zaprzyjaźniony stolarz i i nasi rodzice.
Prace zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z myśliwymi. Z utęsknieniem czekamy na spotkanie całej grupy.
Dziękujemy p. Markowi i członkom koła:)
autorki relacji: Natalia Milanik i Alicja Kulus - uczestniczki projektu "Zielona Alternatywa"