SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
 
23 września 2020 r.
23 września 2020r. zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pożegnanie Lata". Tego dnia na uczniów klas 0-3 czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Szczególnych wrażeń dostarczyło spotkanie ze strażakami, możliwość obejrzenia i wejścia do nowego wozu strażackiego.
W trakcie rozmowy ze strażakami dzieci dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Wszystkie dzieci, otrzymały od Panów Strażaków elementy odblaskowe.
Podczas tej imprezy dzieci mogły upiec sobie kiełbaski, a pobyt na świeżym powietrzu sprawił, że apetyt dzieciom dopisywał. Nie zabrakło również zabaw, na które czekały dzieci. Mamy nadzieję, że jesień w tym roku będzie długa i pogodna, a my będziemy mogli w pełni korzystać z jej uroków.
Składamy serdeczne podziękowania Panom Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zieleniu za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu tej wspaniałej imprezy.
Mirosława Ruta
Beata Grykałowska
Anna Grajkowska
Dorota Piątkowska