SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
 
16 września 2019 r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). To święto kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości, które rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o Vashti, nieśmiałej dziewczynce i kropce dzięki, której uwierzyła ona we własne możliwości. Tego dnia mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na naszym korytarzu, a uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani w kropki.
Lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania, pokazu mody, wyścigu po kropki, odkodowywania matematycznego sekretu oraz rysowania medalu za to w czym jesteśmy mistrzami oraz nauki zadawania pytań i odpowiedzi w języku angielskim na temat różnych umiejętności.
Rozmawialiśmy o tym, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Powstała galeria kropkowych prac i szkolne drzewo talentów. Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów. W przyszłym roku też kropkujemy!
Mirosława Ruta
Beata Grykałowska
Anna Grajkowska
Justyna Rumińska-Sul
Agnieszka Trendewicz-Safiej
Beata Goleń