SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
   
"Wesele" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pływaczewie
 

25 września o godz.10.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pływaczewie odbyło się Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.
Czytali m.in: Pani Aleksandra Kurek - Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie, Pan Łukasz Gapiński - Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Pan Marcin Buchalski- Radny Wsi Pływaczewo oraz nauczyciele i bibliotekarze.
Czytaniu przysłuchiwali się uczniowie z naszej szkoły oraz ze szkół z Myśliwca i Ryńska. Na początku p. Grażyna Góralska powitała głównych gości i wszystkich zgromadzonych oraz omówiła cel spotkania. Następnie p. Aleksandra Kurek zaprezentowała sylwetkę pisarza oraz przedstawiła główne wątki dramatu. Po tym wprowadzeniu nastąpiła najważniejsza część czyli czytanie fragmentów "Wesela". Był to piękny spektakl - czytający wykazali się talentem aktorskim. Po zasłużonych brawach, pani Kurek podzieliła się ze słuchającymi różnymi ciekawostkami nt. pisarza i jego dzieła. Był to bardzo interesujący wyjazd - uroczystość inna, niż znane nam dotychczas. Może kiedyś też poczytamy jakiś utwór w naszej szkole?

Grażyna Bobińska
zdjęcia www.gminarynsk.pl