SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
   
Gimnazjum i co dalej??
 

26 kwietnia 2018 r. uczniowie trzeciej klasy naszego Gimnazjum wyjechali wraz z wychowawcą na Drzwi Otwarte Zespołu Szkół we Wroniu. Była to ostatnia w naszym Powiecie impreza o charakterze promocyjnym dla uczniów gimnazjów kończących szkołę i stających przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.
Nasi trzecioklasiści w ramach zajęć z preorientacji zawodowej mieli okazję uczestniczenia w większości tegorocznej edycji imprez. Gronowo, Kowalewo, Wąbrzeźno, teraz Wronie, byliśmy wszędzie, aby nasi przyszli absolwenci wybrali dobrze szkołę, w której będą kontynuować naukę, gdzie będą "wykuwać" swoją zawodową "dorosłość".
Gimnazjaliści z Zielenia mogli zapoznać się we Wroniu ze specyfiką nauki i pracy służb mundurowych, techników żywienia i usług gastronomicznych, rolnictwa, informatyki, informatyki w wojsku (innowacja edukacyjna), architektury krajobrazu, urządzeń i systemów energii odnawialnej, ochrony środowiska, usług fryzjerskich.
Oprócz prezentacji przygotowanych przez szkołę, mieliśmy również okazję zapoznania się ze sprzętem zgromadzonym przez podmioty współpracujące z Wroniem: jednostki wojskowe, Straż Pożarną, grupę rekonstrukcyjną itd.
Gimnazjaliści z naszej szkoły mogli na własne oczy zobaczyć m.in. sprzęt lotniczy bezzałogowy, wykorzystywany na misjach pokojowych, sprzęt wojsk łącznościowych, saperów, ludzi, którzy na co dzień na nim pracują i wykorzystują w pracy zawodowej. MIeli okazję się przekonać, jak ważne jest żywienie i wykorzystywanie najnowszych technologii i trendów w żywieniu.

Marcin Wróblewski