SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
   
Casting do musicalu "Piotruś Pan"
 

Od południa 23 kwietnia po korytarzach naszej szkoły przemykali dzicy indianie w barwach wojennych a zewsząd słychać było dźwięki bębnów i muzyki Janusza Stokłosy. To uczniowie przygotowywali się do przedstawienia swojej roli na mającym za chwilę rozpocząć się castingu dla dzieci do amatorskiej wersji musicalu "Piotruś Pan", spektaklu wystawianego przez Teatr Studio Buffo (muzyka: Janusz Stokłosa, libretto: Jeremi Przybora).
W jury zasiedli przedstawiciele młodzieży z programu Równać Szanse, którzy planują realizację Piotrusia, dyrektor Szkoły, przedstawiciele: Stowarzyszenia"Przyjaciele Wronia", chóru Cantate Domino oraz właściciel studia nagrań Liv Records w Wąbrzeźnie.
Ośmioosobowe jury po kilku godzinach przesłuchań i prezentacji choreografii wyłoniło obsadę do musicalu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Życzymy wspaniałej przygody.
Jednocześnie informujemy, że projekt Stowarzyszenia "Przyjaciele Wronia", do Fundacji Tesco pn. "Wystawienie musicalu Piotruś Pan" zakwalifikowało się do II tury konkursu "Decydujesz, pomagamy". Głosy na projekt można oddawać w Tesco w Wąbrzeźnie, Chełmży i Golubiu-Dobrzyniu w terminie 7 maja - 4 czerwca 2018 roku. Do zdobycie jest 5000 zł na organizację musicalu. Serdecznie prosimy o pomoc.

S. Topij-Brylińska, B. Goleń, M. Król, K. Otręba