SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
   
Interaktywna nauka i zabawa
 

Uczniowie klas szóstych i siódmej wybrali się na wiosenną wycieczkę do Torunia. Pierwszym etapem wyprawy było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tam, uczniowie rywalizowali w grupach rozwiązując kolejne zadania podczas ścieżki edukacyjnej "Kalejdoskop". Ścieżka pozwoliła na dokonywanie obserwacji i eksperymentów oraz dokonywanie wyborów, a rozwiązywania były wprowadzane za pomocą specjalnych pilotów. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie grupa chłopców z klasy VII.
Po naukowych zmaganiach z optyką uczniowie wyruszyli w matematyczną podróż "Wszystko . jest liczbą", podczas której uczyli się liczyć za pomocą przecinających się linii, poznali różne systemy zapisu liczb, a nawet teorię grafów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się łamigłówki geometryczne, przestrzenne i logiczne.
Następnie uczniowie zwiedzili interdyscyplinarną wystawę "Idee" łączącą nauki humanistyczne, nauki ścisłe oraz elementy sztuki - tworzyli budowle z wielkich klocków, malowali światłem, rozpoznawali języki obce, poznawali budowę komórek i organizmów. Kolejnym etapem była wystawa "Rzeka" umożliwiająca poznanie wodnego środowiska w górnym, środkowym i dolnym odcinku rzeki. Uczniowie mogli poćwiczyć zręczność w kierowaniu strumieniem wody, rozpoznawaniem zwierząt poprzez dotyk i pobawić się w piratów na żaglowcu.
Po trzygodzinnych zmaganiach naukowych uczniowie udali się na starówkę, zwiedzili najpiękniejsze zabytki i szukali oznak wiosny oraz symboli wielkanocnych.

Beata Goleń