SZKOŁA PODSTAWOWA W ZIELENIU
im. gen. Tadeusza Kościuszki
 
     
   
Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Kyokushin Karate
 

W niedzielę 28.01.2018 w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Kyokushin Karate. Turniej był kolejnym wyzwaniem dla naszych reprezentantów. Tym razem barw Sekcji Kyokushin Karate w Zieleniu bronili: Julia Sułecka, Julia Śmigielska, Natalia Dąbrowska, Krzysztof Pyszko oraz debiutujący w mistrzostwach województwa Jakub Szymański. Wszyscy nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze i potwierdzili swój wysoki poziom i rosnące umiejętności.
W konkurencji kata (pokaz technik) pierwsze miejsce zajęła Julia Śmigielska a na trzecim miejscu podium stanęli Julia Sułecka i Krzysztof Pyszko. Dobry start z tej konkurencji zanotował także Jakub Szymański.
W kategorii kumite (walka) ponownie bezkonkurencyjna okazała się Julia Śmigielska przed czasem pokonując swoje rywalki. Po bardzo dobrych walkach drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli Julia Sułecka i Krzysztof Pyszko.
Dobrą walkę w eliminacjach stoczyła Natalia Dąbrowska. Niestety chwila nieuwagi kosztowała naszą zawodniczkę stratę punktu i odpadniecie z turnieju. Dobra postawa Natalii pozwala liczyć na jej kolejne dobre starty a przy zaangażowaniu jakim wykazuje się na treningach możemy oczekiwać sukcesów.
W swoim pierwszym starcie na imprezie rangi mistrzostw województwa dobrze zaprezentował się Jakub Szymański. Nasz debiutant stoczył dwie walki. Pierwszą Jakub wygrał w drugiej niestety musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego przeciwnika. W silnie obsadzonej kategorii nasz zawodnik nie zdołał się dostać do strefy medalowej, zdobył jednak cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w kolejnych startach.
Nasi reprezentanci wchodząc w skład Golubsko-Dobrzyńskiego Klubu Karte Kyokushin przyczynili się do wywalczenia pierwszego miejsca w kategorii kumite i drugiego miejsca w kategorii kata w klasyfikacji drużynowej.
Dziękujemy wszystkim osobom, które nas wspierają i nam kibicują. Dziękujemy OSU!!!

TomaszSemeniuk