ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZIELENIU
Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kościuszki
Gimnazjum
 
   
Szkoło, gdy Cię wspominam...
 

W czwartek, 22 czerwca 2017 r. miała w naszej szkole miejsce niecodzienna uroczystość - pożegnanie kolejnego rocznika absolwentów gimnazjum. Uczniowie klasy trzeciej, której wychowawcą był Pan Bartłomiej Wasilewski już nazajutrz mieli odebrać świadectwa ukończenia szkoły. A dzień wcześniej wraz z rodzicami zorganizowali uroczystą akademię dla rodziców, delegacji koleżanek i kolegów z młodszych klas, nauczycieli, pracowników oświaty, zaproszonych gości.
Najpierw odbyła się część oficjalna poprowadzona przez trzecioklasistów, odśpiewanie hymnu i przywitanie zebranych.
Jako pierwsza o zabranie głosu poproszona została Pani Dyrektor - Sabina Topij-Brylińska, która wyraziła swoją radość z faktu, że oto nowe pokolenie uczniów mądrych, odpowiedzialnych i samodzielnych opuszcza mury naszej szkoły. Życzyła absolwentom pogodnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji i powodzenia w nowych szkołach, które sobie wybrali. Niespodzianką dla naszych "Trzeciaków" była wizyta i przemówienie do nich skierowane przez byłą dyrektor - Panią Halinę Gołębiewską. Wyraźnie wzruszone były obie strony. Kolejną osobą, która zabrała głos była Pani Sołtys Pływaczewa - Iwona Kriger, która uczyła naszych absolwentów w "Zerówce". Potem już łzą i wzruszeniu nie było końca, dobrze, że z tego wszystkiego nie pozapominali swoich ról i dali radę zaśpiewać przygotowane przez siebie piosenki.
Na zakończenie był jeszcze jeden miły dla wszystkich akcent, mianowicie uczniowie klasy drugiej pożegnali w imieniu całej społeczności szkolnej swoich starszych kolegów.
Po wszystkim wszyscy udali się na skromny poczęstunek a absolwenci oddali "hulankom" przy muzyce szkolnego DJ - Bartka S.


Bartłomiej Wsilewski
Marcin Wróblewski
TV Zieleń