ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZIELENIU
Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kościuszki
Gimnazjum
 
   
Matematyka na Bank
 

W ostatnim tygodniu nauki, po raz piąty, w pięknej oprawie przeprowadzono konkurs Matematyka na Bank. Do części wiedzowej zapisało się 24 uczniów klas IV - VI, którzy rozwiązywali test, rebus i krzyżówkę z wiedzy o oszczędzaniu, działaniu banków, obliczaniu oprocentowania. Nie zabrakło też zadań logicznych. Najlepszymi uczestnikami okazali się: Wiktoria Grzywacz (Vb), Julia Śmigielska (VI), Krzysztof Pyszko (VI), Anna Stępień (Va), Małgorzata Góralska (Vb) i Kamila Janiszewska (Vb).
Pierwszy raz konkurs poszerzony został o część artystyczną. W kategorii "Plakat o oszczędzaniu" wyróżniono prace Julii Śmigielskiej (VI), Natalii Sułeckiej (VI), Małgorzaty Góralskiej (Vb) i Sylwii Król (VI).
Nagrody zostały ufundowane przez Bank Spółdzielczy Golub-Dobrzyń Oddział w Wąbrzeźnie, Bank Spółdzielczy w Chełmnie Oddział w Wąbrzeźnie i I Oddziału PKO w Wąbrzeźnie, którego dyrektor pan Daniel Słupczewski uczestniczył w pracach komisji konkursowej obok pani dyrektor Sabiny Topij-Brylińskiej i organizatora konkursu pani Beaty Goleń.

Beata Goleń