ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZIELENIU
Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kościuszki
Gimnazjum
 
   
Śpiew, muzyka, światło i taniec
 

Przez cały rok szkolny uczniowie szkoły podstawowej przygotowywali się do wielkiego wydarzenia, jakim będzie premiera musicalu "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze". Podczas spotkań uczestnicy łączyli pracę i zabawę. Pod kierunkiem nauczyciela muzyki pana Wojciecha Góralskiego uczniowie i nauczyciele opanowali śpiew aż 22 utworów, które składają się na przedstawienie.
Inna grupa uczniów pod okiem nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej pań Beaty Grykałowskiej i Mirosławy Ruty oraz wychowania fizycznego ćwiczyli układy taneczne.
Musical będzie miał piękną oprawę przygotowaną przez gimnazjalistów - scenografię pod kierunkiem pani Jolanty Góreckiej, profesjonalne oświetlenie pani Beaty Goleń i strojów pani Judyty Majewskiej. Rozpoczęły się już prace nad budową widowni i ramp przez grupę uczniów pod opieką pana Dariusza Langowskiego.
Pomysłodawcą i reżyserem musicalu jest pani dyrektor Sabina Topij-Brylińska. Pod koniec wakacji grupa artystów spotka się podczas kolonii, na których będą się wypoczywać, bawić oraz doskonalić śpiew, muzykę, światło i taniec.
Projekt jest współfinasowany ze środków Fundacji PKO Banku Polskiego w ramach projektu "Wisienka na torcie".

Beata Goleń