ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZIELENIU
Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kościuszki
Gimnazjum
 
   
Nie tylko nauką żyją uczniowie.
 

Kilka dni temu mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w dwóch spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Dnia 6 czerwca klasa II i III Gimnazjum została zaproszona do Domu Kultury w Pływaczewie na spotkanie z początkującą pisarką panią Sandrą Feeser. Przekonała nas, że zawsze warto walczyć o marzenia, a po każdym nawet najtrudniejszym upadku możemy się podnieść i spełniać je. Jej debiutancka powieść "Potępiony umysł" ma bardzo dobre recenzje. Być może na naszych oczach rodzi się królowa polskiego kryminału i tego życzymy pani Sandrze.
Dnia 13 czerwca klasa Vb miała zaszczyt spotkać się z panią Grażyną Bąkiewicz, która przyjechała do ZS w Ryńsku z Łodzi. Pani Grażyna przeniosła nas w barwny świat, pełen cudownych opowieści dla dzieci i młodzieży. Jej historyczne, zabawne, a czasami podejmujące trudne tematy książki zdobywają nie tylko uznanie wśród czytelników a także przynoszą nagrody (min. I nagroda IBBY " - książka roku 2002 za pierwszą powieść " O melba").
W trakcie tych spotkań mieliśmy okazję dowiedzieć się jak rodzi się pomysł na książkę, ile trwa pisanie, skąd bierze się tytuł itp. Panie chętnie też udzielały odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania.
Mamy nadzieję, że te spotkania zaciekawiły młodych ludzi na tyle by w czasie wakacji zechcieli sięgnąć po ciekawą lekturę. Być może, że niektórzy z nich podejmą pierwsze próby pisarskie do czego gorąco zachęcamy.
Na wakacje polecamy książki!
. najmłodszym czytelnikom - "Korniszonek",
. nastolatkom - "O melba", "Syn złodziejki", "Muchy w butelce",
. dla miłośników historycznych powieści - seria "Ale historia",
. starszej młodzieży i miłośnikom kryminałów - "Potępiony umysł".

Ewa Solarz
Beata Goleń