ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZIELENIU
Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kościuszki
Gimnazjum
 
   
29 maja 2017 r. Bądź kumplem, nie dokuczaj!
 

Dokuczanie stało się powszechnym problemem w polskich szkołach na każdym jej szczeblu, dlatego też uczniowie klasy 5a wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Bądź kumplem, nie dokuczaj" organizowanej przez Cartoon Network. W tym roku twarzą akcji został wszystkim znany piłkarz reprezentacji Polski - Jakub Błaszczykowski, który zachęca dzieci do gry fair play i propaguje koleżeńskie zachowania. Kampania pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, w partnerstwie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, ma na celu pokazać najmłodszym, rodzicom i nauczycielom w jaki sposób radzić sobie z problemem dokuczania.
Uczniowie w czasie godziny wychowawczej uczestniczyli w specjalnej lekcji, podczas której mogli porozmawiać na temat koleżeńskich zachowań, obejrzeli wspólnie z wychowawcą filmy edukacyjne na temat różnych form dokuczania, a także dowiedzieli sie ze specjalnego poradnika jak reagować na dokuczanie w klasie.
Jak co roku, na stronie internetowej badzkumplem.cartoonnetwork.pl dzieci i rodzice mogą znaleźć ciekawe filmy i materiały przygotowane przez ekspertów, które pomogą im radzić sobie z problemem dokuczania.

Agnieszka Trendewicz