ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZIELENIU
Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kościuszki
Gimnazjum
 
   
Dojechaliśmy do etapu okręgowego!!
 

Dnia 13 maja 2017 roku drużyny - Gimnazjum w Zieleniu z opiekunem - Sławomirem Jabłońskim w składzie: Radosław Gutowski, Dawid Gutowski, Damian Dybka i Szkoły Podstawowej w Zieleniu: Kamila Janiszewska, Wiktoria Grzywacz, Marcel Cieślikowski, Szymon Milanik - opiekun Marcin Wróblewski reprezentowały szkołę w etapie okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Młodzież szkół podstawowych i gimnazjów standardowo rywalizowała drużynowo w rozwiązywaniu testu wiedzowego, pierwszej pomocy i przejeżdżaniu toru przeszkód. Konkurencja jak zwykle była liczna i bardzo dobrze przygotowana. Naszym gimnazjalistom udało się jednak zdobyć miejsce na podium - trzecie, pozostał jednak niedosyt, bo do drugiego i uczestnictwie w etapie wojewódzkim zabrakło nam jedynie kilku punktów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przełamiemy w końcu pechową passę i uda nam się zakwalifikować do finałów wojewódzkich. Drużyna SP zajęła szóste miejsce, co biorąc pod uwagę wiek uczestników jak i to, że przecierali dopiero szlak konkursowy jest również dużym sukcesem.
Uczniów naszej szkoły do konkursu przygotowywali Panowie: Dariusz Langowski - jazda rowerem, Sławomir Jabłoński - przepisy ruchu drogowego i Marcin Wróblewski - I pomoc przedmedyczna.

Marcin Wróblewski