ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZIELENIU
Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kościuszki
Gimnazjum
 
   
Tydzień z karate
 

W przeciągu niespełna tygodnia karatecy trenujący w Sekcji Kyokushin Karate w Zieleniu wzięli udział w dwóch turniejach. W niedzielę 7 maja Natalia Dąbrowska, Wiktoria Król i Krzysztof Pyszko reprezentowali nas na otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Karate Kyokushin w Gdańsku. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Krzysztof Pyszko zwyciężył w swoich walkach i zajął pierwsze miejsce, na miejscu czwartym zakończyła udział w zawodach się Wiktoria Król. Niestety z braku zawodników kategoria Natalii Dąbrowskiej nie została rozegrana. Nasza reprezentantka zdecydowała się podjąć walkę w kategorii starszej gdzie po dobrej walce uległa znacznie cięższej i starszej zawodniczce.
W sobotę 13 maja odbyły się Mistrzostwa Juniorów PFKK Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na tym turnieju reprezentowała na czwórka zawodników Julia Sułecka, Julia Śmigielska, Wiktoria Król oraz Krzysztof Pyszko.
W konkurencji kata (pokaz form) dwa pierwsze miejsca padły łupem naszych zawodniczek. Po bardzo wyrównanej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Śmigielska przed Julią Sułecką. W kategorii chłopców miejsce czwarte zajął Krzysztof Pyszko.
W konkurencji kumite (walka) po raz kolejny świetnie spisały się Julie. Nasze najbardziej doświadczone zawodniczki zdecydowanie wygrały swoje walki i zajęły w swoich kategoriach pierwsze miejsca. Wiktoria Król po dobrych występach zajęła czwarte miejsce. Dobrą formę potwierdził Krzysztof Pyszko. Po dość pechowo przegranej walce o wejście do finału ostatecznie zajął trzecie miejsce. Nasi reprezentanci wraz z innymi zawodnikami Golubsko-Dobrzyńskiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Bardzo dziękuje moim zawodnikom za świetną postawę podczas obu turniejów. Wasza ciężka praca na treningach owocuje coraz wyższym poziomem, który prezentujecie na kolejnych turniejach. Gratuluję i liczę na więcej :) OSU!!!!

Tomasz Semeniuk